ЕП ДЕН 2: ФУДБАЛОТ ВО СЕНКА – БЕЛГИЈА ЈА ДЕКЛАСИРА РУСИЈА, ФИНСКА ИСПИША ИСТОРИЈА

Европското првенство денес понуди три натпревари, за прв пат целосна програма на вториот ден. Сепак, за жал сите случувања на терените останаа во сенка по

ЕРИКСЕН КОЛАБИРАШЕ НА ТЕРЕН И ЗАГУБИ СВЕСТ, ЗА СРЕЌА ВРАТЕН Е ВО ЖИВОТ!

Натпреварот меѓу Данска и Финска беше прекинат поради страшни сцени, откако фудбалерот на Интер, Кристијан Ериксен колабираше на теренот пред финишот на првото полувреме. Играчот

ВО КОВИД ЦЕНТРИТЕ ВО СКОПЈЕ ЗА 24 ЧАСА ИМА 4 НОВИ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ ПАЦИЕНТИ

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје има хоспитализирани 4 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 36 лица сомнителни и потврдени

ПРИВЕДЕН РАДОВИШАНЕЦ БАРАН СО ЦЕНТРАЛНА ПОТЕРНИЦА

На 11.06.2021 во 21.15 часот од страна на полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение за потрага и Специјалната антитерористичка единица „Тигар“,

189 СООБРАЌАЈНИ ПРЕКРШОЦИ ВО СКОПЈЕ, 58 ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (11.06.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот На територијата на град Скопје изречени

КАРПОШ ЌЕ ГИ ОБЈАВУВА НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИТЕ ПРАШАЊА ОД ГРАЃАНИТЕ

Најчесто поставуваните прашања кои граѓаните на општина Карпош ги адресираат до локалната самоуправа, од денеска се достапни на општинскиот веб сајт, www.karpos.gov.mk (во почетниот –

1 2 3 945