Бектеши: Од следната недела компаниите ќе може да аплицираат за сите мерки од четвртиот сет

Од почетокот на следната компаниите ќе можат да аплицираат за сите мерки од четвриот сет кој што го донесе Владата. По усвојување на ребалансот на

Филипче: Ниту еден пациент не e препратен од јавна во приватна установа за ковид тест

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, во вечерашното гостување во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија потенцираше дека од почетокот до денес, надграден

Јубилејниот број на „Синтези“ посветен на Блаже Конески

Јубилејниот, педесетти број на списанието „Синтези“, целосно е посветен на делото на големиот македонски поет, раскажувач, есеист, книжевен научник и лингвист Блаже Конески. Објавувањето на

Филипче: Болниците се во фаза на мобилизација, ниту еден пациент не бил и нема да биде вратен

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче во вчерашното гостување во вестите на телевизија Сител потенцираше дека ако евентуално мерките не даваат резултати се размислува

Пендаровски ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Италија

Претседателот Стево Пендаровски, денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Италијанската Република, Андреа Силвестри. На свечената церемонија на предавање на акредитивните писма претседателот

„Безбедни новинари“: 2-ри ноември – потсетување и предупредување од здруженијата на новинари во Западен Балкан

Додека не бидат решени и санкционирани сите убиства, физички напади и смртни закани кон новинарите, 2ри ноември ќе биде потсетник за високите цени што ги

ЈП Лајка: Едукацијата на новиот тим е основа за успешна работа

Изминатите неколку месеци прифатилиштето за бездомни кучиња на ЈП ЛАЈКА – Скопје оствари успешна соработка со Центарот за благосостојба на животни при Факултетот за ветеринарна

1 2 3 5