Се повеќе проблеми за Брестовац, еден ракометар позитивен на Ковид-19

Се повеќе проблеми за Брестовац, еден ракометар позитивен на Ковид-19

Не само што Данило Брестовац не може да смета на помошта од Матлиевски и Царчев во стручниот штад поради позитивен тест на корона вирус, сега тој нема да може да користи во својот тим и еден од нашите ракометари.

Брестовац

На последното тестирање во репрезентацијата, еден од нашите ракометари бил позитивен на ковид-19, а неговиот идентитет се уште не е откриен на јавноста.. Следните натпревари кои нашата ракометната репрезентација треба да ги одигра се мечевите од квалификациите за ЕП 2022 против Финска и Швајцарија.  Финска ни гостува во Скопје на 4 ноември, додека пак нашите ракомети на чело со Брестовац одат во Швајцарија на гостински терен на 7 ноември.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *