Времето денес релативно облачно со сончеви периоди

Времето денес релативно облачно со сончеви периоди

Во Македонија во текот на денешниот ден не очекува релативно сончево време со умерена облачност. Како што денот ќе завршува, облачноста ќе се зголемува, а тоа облачно време веќе во текот на ноќта почнувајќи од југоисточните подрачја ќе премине во врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе биде во интервал од 10 до 20 степени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *