Влада: Неповолната хидролошка состојба го отежнува производството на електрична енергија

Согласно задолжението од 14-тата седница на Владата на Република Македонија според кое АД ЕСМ достави до Владата Информација за состојбата со природните езера и вештачките

Денеска се регистрирани 1275 нови случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3331 тестирања, а регистрирани се 1275 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-519, Куманово-70,  Штип-36,

Се уредува дворот на новата зграда на училиштето „Димитар Македонски“

Интензивно се работи на новиот објект на училиштето „Димитар Македонски“ во населбата Лисиче и сè се одвива според предвидената динамика. Моментално се поплочува дворот на