Приведен крадец од Скопје

Приведен крадец од Скопје

Службеници од ЕВР Чаир вчера го лишиле од слобода А.И. (21) од Скопје поради постоење сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“. При претрес кај него, како што денеска соопшти МВР, биле пронајдени предмети кои потекнуваат од кривичното дело „тешка кражба“ извршено во Скопје. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *