Баерн подобар од Борусија во големото германско дерби

Во седмото коло од германската Бундес лига се одигра најголемото фудбалско дерби помеѓу великаните од Минхен и Дортмунд. Во некои поинакви времиња, трибините ќе преполни,

Македонската ракометна репрезентација ја оствари втората победа во евро-квалификациите

Македонската ракометна репрезентација успеа да ја совлада репрезентацијата на Швајцарија за да ја реализира втората победа во Групата – 7 за Европското првенство 2022. Во

Белорусија отвора нуклеарна централа на која се спротивставува соседна Литванија

Белорускиот претседател Александар Лукашенко во саботата официјално ја отвори првата нуклеарна централа во земјата, проект остро критикуван од соседна Литванија. Лукашенко рече дека лансирањето на

Пронајдени 10 мигранти, од кои 5 малолетни во возило на регионалниот пат Градско-Велес

На 07.11.2020 околу 00.15 часот на регионалниот пат Градско-Велес од полициски службеници од СВР Велес било забележано патничко возило „опел зафира“, со радовишки регистарски ознаки,

Кривична за тетовец кој нелегално проширил деловен објект

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против 35-годишниот Б.А. од Тетово, поради сомнение за сторени кривични дела „узурпација на недвижности“ и „бесправно градење“. Имено тетовецот нелегално

Како да се справите полесно со инсомнија?

Како да заспиете побрзо кога се борите со инсомнија? Далите имате проблеми со заспивање ? Верувајте, не сте единствени.Според Американскиот Национален Институт за Здравје, Инсомнија