Евидентирани 306 прекршоци за неносење маска

Евидентирани 306 прекршоци за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (08/09.11.2020) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 306 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *