Магливо утро, а сончево во текот на денот

Магливо утро, а сончево во текот на денот

Во Македонија денеска претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност, каква што глетка од нашите прозорци имаме и утрово Во текот на денот ќе преовладува сончево време, а температурата ќе се движи во интервалот од 3 до 19 степени. Во Скопје слични температури од 2 до 15 степени, а услови за дожд во текот на целиот ден нема, така што денес оставете го чадорот дома.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *