683 санкции за неносење маска

683 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие(18/19.11.2020 година)на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 683 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *