Стотици ученици киднапирани при напад на училиште во Нигерија

Стотици ученици се киднапирани во северозападната држава Замфара, пренесуваат „Би-Би-Си“. Најмалку 300 ученици се киднапирани утрово, велат наставниците од училиштето. Гласноговорникот на гувернерот на државата

Американски суд пресуди дека С.Кореја треба да плати 2,3 милијарди за настаните од 1968

Американски сојузен суд пресуди дека Пјонгјанг треба да плати 2,3 милијарди долари отштета и камати за екипажот на воениот брод УСС Пуебло, кои севернокорејските сили

ВИДЕО-Нападнат камерманот на МИА при известување на протестот за „Монструм“

Денеска при протестите за пресудите од случајот „Монструм“, група на демонстранти кои агресивно се однесуваа кон полицискиот блок, го нападнаа и камерманот и известувач од

Полицијата со кордон ги блокираше протестите – демонстрантите вратија со камења

Скандирањето „Слобода, правда и демократија – Стоп на монтираните случаи“ го означи почетокот на денешниот протест на членови на семејствата и поддржувачи на казнетите во,

Обвинувањата за сексуално насилство беа премногу за тренерот на САД

Џон Гедерт, познатиот тренер на женската гимнастичка репрезентација на САД на ОИ, се самоуби неколку часа откако беше обвинет за сексуално вознемирување на млади спортисти,

1 2 3 275