ФОН ДЕР ЛАЈЕН: ПРУГАТА ОД БЕЛГРАД ДО МАКЕДОНИЈА Е ЧЕКОР НАПРЕД

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, испрати писмо до претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Во писмото, таа му се заблагодарува за продуктивната средба

ВО КОВИД ЦЕНТРИТЕ ВО СКОПЈЕ ЗА 24 ЧАСА СЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ 27 ПАЦИЕНТИ

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 27 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 398 лица сомнителни и потврдени

СЗО: СИНОВАК Е ЕФИКАСНА, НО НЕДОСТАСУВААТ НЕКОИ ПОДАТОЦИ

Документот за проценка на податоците на кинеската вакцина „КоронаВак“ изготви Стратешка советодавна група на експерти на СЗО врз основа на резултатите од клиничките испитувања во

ДЕТЕКТИРАНИ ПРИРОДНИ РАДИОСИГНАЛИ НА ВЕНЕРА

За жал не станува збор за никаков вид на вонземјани, туку показател на влијанието на Сончевата активност врз јоносферата на Венера. Леталото „Паркер“ на американската

1 2 3 574