Претреси во кумановско, пронајдени 15 килограми дрога

Денеска Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опадни материи, во координација со Одделот за специјални операции, по преземени

Изеле 30 килограми портокали за 30 минути за да не доплатат за багаж (ФОТО)

На аеродромот во Кунминг, провинцијата Јунан во југозападна Кина, четворица мажи изеле 30 кг портокали за 30 минути за да избегнат плаќање на дополнителна такса

Денес регистрирани 175 нови случаи, починаа 8 пациенти

Во последните 24 часа се направени 1.733 тестирања, а регистрирани се 175 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 90-Кавадарци 15-Тетово 11-Куманово 7-Охрид 6-Кратово 6-Дебар 5-Гостивар

1 2 3 152