Судот му определи притвор на режисерот Мика Алексиќ поради обвиненијата за силување

Судот му определи притвор на српскиот режисер, сценарист и учител по глума Мирослав Мика Алексиќ кој попладнево беше сослушан пред Вишото јавно обвинителство. Тој ги

Претседателот Пендаровски го прими евроамбасадорот Дејвид Гир

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими шефот на делегацијата на Европската Унија во Република Македонија, амбасадорот Дејвид Гир. На средбата беа разменети мислења и информации

Бектеши: И во 2021 година Министерството продолжува со мерки за поддршка на индустријата

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција во Владата информираше за Програмите кои што ќе ги реализира Министерството за економија во 2021 година, а

1 2 3 6