Спасовски во посета на полициската станица во Крива Паланка

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска ќе го посети објектот на Одделението за внатрешни работи Крива Паланка. Спасовски завчера објави дека е исполнет планот

На првиот ден од новата година сончево и топло

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен претежно јужен ветер. Максималната температура

1 150 151 152