Учителка исфрлила четири годишно девојче на студот бидејќи било непослушно

Учителка во градинка на Халкидики извршила тирански чин, кога како казна поради тоа што било непослушно, четири годишно девојче било исфрлено во дворот. Дечињата на

Средношколците продолжуваат со бојкотот, од МОН велат дека е неправеден и неоправдан

Сојузот на средношколци најави дека од понеделник продолжува бојкотот на наставата, во исчекување на законски измени за државната матура. Бојкотот на група матуранти не оди

Британската влада работи на план за поддршка на економијата

Британската влада работи на план за тоа како да ја врати земјата на одредена економска стабилност, откако беше тешко погодена од коронавирусот, пренесува Ројтерс. Премиерот

Осака, Ѓоковиќ и Надал инсистираат на одржување на олимписките игри во Токио

Јапонската тенисерка Наоми Осака и најдобрите двајца светски тенисери Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал денеска изјавија дека се подготвени да настапат на Олимписките игри (ОИ)