Србија прва во Европа и трета во светот по просек на вакцинирани граѓани

Според просекот во последната недела, Србија е прва во Европа, и трета во светот според бројот на вакцинирани граѓани на 100 жители, покажуваат податоците објавени

Во светот регистрирани повеќе од 101 милион случаи на Ковид – 19

Во светот се регистрирани повеќе од 101 милион случаи на Ковид – 19.  Светската здравствена организација (СЗО) објави дека од почетокот на пандемијата досега има 101,561,219 потврдени

Барселона ќе го тужи „Мундо Депортиво“ за деталите околу договорот на Меси

Откако „Ел Мундо Депортиво“ објави доверливи информации за договорот на Меси со Барселона според кој Аргентинецот од касата на каталонскиот клуб „откинал“ повеќе од половина

Приведен државјанин на Албанија за фалсификувана возачка дозвола

На 30.01.2021 на Граничен премин Ќафасан З.П.(26) од Р.Албанија, при влез во Република Македонија, употребил грчка возачка дозвола, во чија оригиналност се посомневале полициските службеници.