ВИДЕО: Ливерпул се врати на победите, слави кај „фенерџијата“ Шефилд

Екипата на Ливерпул запиша победа на гостувањето кај Шефилд Јунајтед со 0-2 (0-0), со што по четири последователни порази во Премиер лигата конечно запиша три

Кока-Кола со инструкции кон вработените како да бидат „помалку бели“

Кока-кола наиде на остри критики откако промовираа онлајн семинар за тренирање на вработени, посочувајќи дека тие треба да бидат „помалку бели“ со цел да се

Министри во Јордан сменети поради вечера во ресторан со повеќе лица

Министерот за внатрешни работи и министерот за правда на Јордан денес се отпуштени поради прекршување на здравствените прописи кои спречуваат ширење на коронавирусот. „Премиерот Бишер

„Синофарм“ го вратија авансот за испорака на вакцините

Македонија ги доби назад парите за вакцината на Синофарм, потврдија од министерството за здравство. „Авансната уплата која Министерството за здравство ја изврши за набавка на

1 2 3 131