Ставен во функција веб-сајтот за пријавување за вакцинација против КОВИД-19

Министерството за здравство информира дека пуштена е во употреба веб-страницата „Vakcinacija.mk“ на која граѓаните ќе можат да се пријават за вакцинација против КОВИД-19. Секој заинтересиран

Еко-Свест: Дрвото можеби грее најевтино и најубаво, но е тивок убиец

Поради намалената економска моќ дури три четвртини од населението во земјава се грее или готви на дрва. Во руралните средини дури 95 проценти од населението користи дрва. Ова

Претреси во Арачиново, пронајден 1,5 килограми хероин

Вчера (09.02.2020) полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје во соработка со Одделот за криминалистичка полиција го лишија од слобода Љ.А.(31) од

ЈП КХ-Скопје набави десет нови машини за метење на јавни и сообраќајни површини

ЈП Комунална хигиена-Скопје денеска ги промовираше новонабавените десет специјални машини наменети за метење на јавните и сообраќајните површини, што ќе се употребуваат за одржување на

Ќе се реконструира градинката „Пчелка 2“ во населба Лисиче

Градоначалникот на Општина Аеродром, Златко Марин, и претседателката на Советот на Општина Аеродром, Ивана Цветковска, денеска го посетија клонот „Пчелка 2“ во населба Лисиче, во

Француска донација на техничка опрема и софтвер за МВР

Денеска министерот за внатрешни работи  Оливер Спасовски во Министерството за внатрешни работи  оствари работна средба со амбасадорот на  Француската Република во Република Македонија Н.Е. Сирил

Комората на сметководители бара Министерот за финансии да го сопре самоволието

Сметководствената професија е крвотокот на економијата и од нејзиното професионално и ефикасно извршување зависат сите економски процеси во општеството. За да се воспостави окружување во

1 2 3 6