Силвио Берлускони го купи супер-талентираниот Станковски од Работнички!

Младиот талент на Работнички, Лука Станковски ќе направи трансфер во италијанскиот второлигаш Монца. Офанзивецот игра во одлична форма, го привлече вниманието на бројни гиганти како

Заев на средби со градоначалниците, усвоен извештајот за Охрид што ќе биде испратен во УНЕСКО

На денешната седница, Владата го разгледа и усвои Извештајот за состојбата со заштитата на природното и културното наследство на Охридскиот регион и напредокот во спроведувањето

Усвоен Пакетот 5 за стабилна и развојна економија

Владата на Република Македонија на денешната седница го усвои Петтиот пакет економски мерки креиран за да обезбеди ревитализирање, стабилност и развој на економијата во услови

Бесими: Компаниите кои ќе инвестираат во развој, нема да ги враќаат средствата од финансиската поддршка за плати

Фирмите нема да ги враќаат средствата од мерката за финансиска поддршка за исплата на плати за февруари и март, доколку истите ги инвестираат во наредниот

Полицијата во Шпанија уапси рапер кој се забарикадирал на универзитет

Шпанската полиција уапси рапер кој се забарикадирал на универзитет откако беше осуден на девет месеци затвор за известување на Твитер, пренесе АФП. Случајот предизвика дебата

1 2 3 6