Јута незапирливи, на последните 20 натпревари имаат само еден пораз

Јута незапирливи, на последните 20 натпревари имаат само еден пораз

Тимот на Јута Џез е незапирлив, редејќи победа по победа. На релативно лесен начин, Џез ги совладаа лидерите на Истокот, Филаделфија.

Гостите водеа во првата и дел од втората четвртина, потоа Јута го сврте натпреварот во свои раце и не ја испушти предноста. За конечните 134:123, најмногу придонесе Кларксон кој постигна 40 поени, а Мичел беше зад него со 24. Во редовите на Филаделфија, Бен Симонс на своето име запиша 42 поени, 12 асистенции и девет скока.

НБА Резултати

Индијана – Чикаго 112:120
Вашингтон – Хјустон 131:119
Голден стејт – Кливленд 129:98
ЛА Клиперс – Мајами 125:118
Сакраменто – Бруклин 125:136

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *