“Супер-Вајли” е вистинско освежување, и` даде цепелин на Италија (ВИДЕО)

Иако македонската кошаркарска репрезентација во драматичен финиш разочарувачки загуби од Италија со 92-84, првите 20 минути од средбата докажаа дека ова е тим од млади

Објаснета причината зошто во Русија беа забележани сини кучиња

Деновиве се појавија фотографии од кучиња со некарактеристична плава боја, кои биле забележани и фотографирани во рускиот град Дзержинск. Причината поради која што кучињата имаат

Бадијала „дабл-дабл“ на Димитријевиќ, Италија во финишот ја „скрши“ Македонија!

Кошаркарите на Македонија со пораз го отворија „балонот“ во Перм, откако загубија против лидерот во групата Италија со 92-84 (41-43) во квалификациите за пласман на

Нова понуда на А1 за припејд корисниците – 10ГБ за 299 денари

А1 Македонија го збогатува своето припејд портфолио во мобилната телефонија и ја објавува најновата промотивна понуда за сите припејд корисници на мобилната телефонија со која

54.000 лица доцнат со пријавување во Агенцијата за вработување

Директорот на Агенцијата за вработување , Абдуш Демири, апелира до јавноста и граѓаните да ги почитуваат законските рокови за пријавување во евиденцијата  бидејќи во моментов

1 2 3 5