Reddit приказни: Денес за*бав кога за малку ќе го онесвестев моето момче за време на секс

Нова недела и време за нова приказна од r/tifu. Приказната доаѓа од u/closefarhere, која покажува дека интимните односи со партнерот не се секогаш толку филмски

Дали патувате и сакате пиво? Еве каде е најевтино и најскапо

Вкусувањето на локално пиво е еден од најдобрите делови на патувањето, но понекогаш единственото нешто што го намалува задоволството во овој алкохолен пијалок е неговата цена.

ВИДЕО: Облак прими гол од пола терен, Леванте и Барди победија кај Атлетико!

Екипата на Леванте успеа во само три дена пак да му направи проблеми на лидерот Атлетико Мадрид, бидејќи вечерва на „Ванда Метрополитано“ победи со 0-2