ВИДЕО: Димитријевиќ погоди „од паркинг“, со кош од своја половина го „полуде“ коментаторот!

ВИДЕО: Димитријевиќ погоди „од паркинг“, со кош од своја половина го „полуде“ коментаторот!

Младиот кошаркар на Македонија, Ненад Димитријевиќ со само неколку натпревари во националниот дрес најави дека ќе биде носител на играта. Одличните партии против Италија и Русија го привлекоа вниманието на јавноста, а против „азурите“ направи и неверојатен потег.

На истекот од третата четрвтина, имаше само 2,6 секунди до истекот на времето, но тоа не го спречи Нено да погоди. Плејмејкерот на Хувентуд шутна неколку метри внатре во својата половина и успеа да погоди, а со тоа го „полуде“ и официјалниот ФИБА коментатор.

  • Кошот на Димитријевиќ од своја половина:

Вистинска штета е фактот дека Димитријевиќ се повреди и речиси сигурно нема да игра во одлучувачкиот натпревар против Естонија, што е огромен удар за селекторот Тодоров.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *