Се распадна дуото „Дафт Панк“

Дуото од Париз, Дафт Панк, одговорно за некои од најпопуларните денс и поп-песни што некогаш биле направени, официјално се распадна.
Веста беше објавена со осумминутно видео наречено „Епилог“.

Германија по два месеци ги отвора училиштата и градинките

Стотици илјади студенти и деца во Германија се враќаат во училиштата и градинките за прв пат во рок од два месеци, иако се стравува од трет бран на коронавирус поради британскиот вид, пренесе АФП.

65% од Европејците планираат да патуваат оваа година

Според истражувањето спроведено од „Изи Џет“, дури 65% од Европејците планираат да резервираат патувања оваа година, и покрај пандемијата и неизвесностите во врска со сегашните ограничувања на патувањето.

14 работи кои се менуваат кога ќе добиете нов член во семејството

Двајцата сте воодушевени од доаѓањето на вашето прекрасно бебе во семејството, но родителството ќе донесе некои промени во вашата врска. Еве 15 факти за односите