Харден ги „здрми“ Клиперси во лудото дерби

Харден ги „здрми“ Клиперси во лудото дерби

Бруклин Нетс триумфираа во уште еден дуел против силен противник. Овој пат против екипата на Лос Анџелес Клиперс со 112:108. Нетс играа без Дурант, но затоа го добија расположениот Харден.

Харден запиша 37 поени, 11 скокови и седум асистенции. Последните два поени на натпреварот ги постигна од линијата за слободни фрлања.

Никола Вучевиќ, продолжи да импресионира во дресот на Орландо и ги предводеше до нова победа. Црногорецот постигна 37 поени и 11 скокови во триумфот против Детроит со 105:96.

Во уште еден лут дуел Нагетс се судрија со Атланта, во кој „орлите“ испаднаа подобри со 115:123. Атланта ја забележа втората победа на последните десет натпревари, додека Денвер на последните седум гостински мечеви, имаат шест порази.

НБА Резултати

Њу Орлеанс-Бостон 120:115
Кливленд-Оклахома 101:117
Торонто-Филаделфија 110:103
Њујорк-Минесота 103:99
Милвоки-Сакраменто 128:115

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *