(ВИДЕО) Баерн со 4:1 го „прегази“ Лацио, Жиру со ножички го „реши“ Атлетико

Во вечерашното издание од Лигата на шампионите имаше два одлични натпревари на задоволство на фудбалските фанови ширум светот. Европскиот шампион Баерн Минхен успеа да ја

Поглаварот на племето Чироки: Престанете да го користите името на нашето племе за вашите автомобили

Поглаварот на племето Чироки побара од производителот на автомобили „Џип“ (Jeep) повеќе да не ја користи ознаката „Чироки“ на нивните џипови.

Пилот на патнички авион тврди дека имал средба со НЛО

Благодарение на радиоаматерот на Стив Даглас, кој ја пресретна радио комуникацијата на пилотот на летот „Американ ерлајнс“ 2292, откриено е дека патничкиот авион на споменатата компанија западно од градот Дес Моинс во Ново Мексико имал необична средба со неидентификуван летечки објект (НЛО).

Погледнете- Куќата што се врти, најекстремната оптичка илузија (ВИДЕО)

Страшни или морбидни, со позитивна или негативна енергија, оптичките илузии го воодушевуваат секого, како посебен облик на уметност која на сите нас ни изгледа како

Холивудски ѕвезди кои страдаат од несоница

За многумина, можеби, е тешко да се замисли дека богатите и славните, кои навидум изгледаат имуни на проблемите на „обичните смртници“ – лежат будни со часови навечер, свртувајќи се и тркалајќи се во креветот. Но, за многу од познатите – ова е факт.

Кадроглави пеликани уживаат на Дојранско езеро

Поради изобилството храна и топлата езерска вода, јато од стотина кадроглави пеликани секоја година во периодот од ноември до март уживаат на Дојранското езеро каде претставуваат атракција за посетителите.