Митревски со емотивна порака до соиграчот кој се бори за живот: Време е да ја направиш најважната одбрана!

Митревски со емотивна порака до соиграчот кој се бори за живот: Време е да ја направиш најважната одбрана!

Ракометниот свет е во шок и така, откако голманот на Порто, Алфредо Кинтана неочекувано колабираше на тренинг, по што итно беше пресен во болница.

Последните информациите говорат дека Кинтана е во вештачка кома и докторите се борат за неговиот живот. Додека тој се бори за живот македонскиот голман Никола Митревски испрати порака на поддршка до својот колега.

„Кинтана, покажи дека си силен. Време е да ја имаш најважната одбрана во животот“, изјави Митревски.

Кинтана

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *