(ВИДЕО) Претставен новиот болид на Алфа Ромео Ф1 тимот

(ВИДЕО) Претставен новиот болид на Алфа Ромео Ф1 тимот

Тимот на Алфа Ромео го прикажа болидот со кој ќе управуваат искусниот Кими Раиконен и младиот Антонио Џовинаци. Двајцата возачи имаат на располагање болид кој не се разликува премногу во однос на аеродинамиката и предниот браник, па фановите не се премногу воодушевени.

Формула 1 сезоната ќе започне на 28. март во Бахреин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *