ВИДЕО: Храбрата Ц. Звезда „изгоре“ од желба, Милан во следната фаза на ЛЕ!

Фудбалерите на Милан успеаа да ја „преживеат“ Црвена Звезда, откако во Милано одиграа 1-1 на реваншот од шеснаестинафиналето од Лигата на Европа. Гол повеќе на

ВИДЕО-Гранада го исфрли големиот Наполи, Обамејанг и „пресуди“ на Бенфика

Во нокаут фазата од Европа Лигата, Наполи, предводен од Џенаро Гатузо доби уште една жешка „шлаканица“, што можеби и конечно го навестува крајот на ерата

Денеска се регистрирани 582 нови случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 2.972 тестирања, а регистрирани се 582 нови случаи

Виола Грациози од Италија – Актерка на Европа 2020

Синоќа, 30 август 2020 година, со доделувањето на наградите,  заврши 18-то издание на Интернационалниот театарски фестивал Актерот на Европа 2020. После шест дена  фестивалски настани,

Официјално затворено десеттото издание на „SEE a Paris 2020“

Синоќа, 8 Јуни, со објавувањето на наградите, се заокружи десеттото издание на Фестивалот на кинематографиите на Југоисточна Европа SEE a Paris 2020. Фестивалот, којшто веќе

Шилегов: Скопјани ќе добијат ослободен јавен простор на кејот „13 Ноември“

Градоначалникот Шилегов денеска одговарајќи на советничко прашање детално го објасни проектот за уредување на кејот „13 Ноември“, на потегот од градскиот плоштад до улицата Стив

Расчистени 24 кривични дела, кривична пријава за измамникот и помагателот

Секторот за внатрешни работи Тетово до Основното јавно обвинителство Тетово поднесе кривична пријава против 44-годишниот тетовец Р.М.(44) од Тетово, поради основи на сомнение дека сторил

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 24 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани24 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 248 лица сомнителни и потврдени за

1 2 3 6