Порто ги откажа сите натпревари во ЛШ

Порто ги откажа сите натпревари во ЛШ

Управата на Порто ги откажала сите преостанати натпревари од групната фаза во Лигата на Шампионите, бидејќи целиот тим е во голем шок по срцевиот удар на првиот голман Алфредо Квинтана.

Португалскиот голман се уште се наоѓа во тешка состојба во кома во болницата во која беше однесен веднаш по трагичниот настан.

Квинтана се уште се наоѓа во исклучително тешка состојба по срцевиот удар кон оставил трага и врз функционирањето на неговиот мозок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *