Одбојкарите на домашен терен ќе играат на завршниот турнир

Македонските одбојкари ќе играат на домашен терен на завршниот турнир во Европската сребрена лига, откако ЦЕВ одговори позитивно на апликацијата на ОФМ за организација на

17 гимнастичари поднеле тужба поради злоставување

Седумнаесет гимнастичари во Велика Британија денес поднесоа тужба против националното раководно тело, British Gymnastics, тврдејќи дека биле злоставувани. Групата, во која има тројца олимпијци, испратила

Стотици ученици киднапирани при напад на училиште во Нигерија

Стотици ученици се киднапирани во северозападната држава Замфара, пренесуваат „Би-Би-Си“. Најмалку 300 ученици се киднапирани утрово, велат наставниците од училиштето. Гласноговорникот на гувернерот на државата

Американски суд пресуди дека С.Кореја треба да плати 2,3 милијарди за настаните од 1968

Американски сојузен суд пресуди дека Пјонгјанг треба да плати 2,3 милијарди долари отштета и камати за екипажот на воениот брод УСС Пуебло, кои севернокорејските сили

1 2 3 5