Експлозија во болница во Украина – има и жртви

Експлозија во болница во Украина – има и жртви

Едно лице загина, а уште едно е повредено во експлозија на кислород во болница во Червинци, Украина. Експлозијата се случила на вториот кат од болницата за време на ручекот.

Евакиурани се 20 лица, соопшти службата за вонредни ситуации не прецизирајќи како дошло до експлозијата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *