Царовска: Училиштата ќе ги надоместат изгубените часови од бојкотот

Министерката за образование и наука, Мила Царовска, денеска истакна дека училиштата ќе се реорганизираат и ќе ги надоместат изгубените часови на матурантите кои протестираа поради

Голманот Борко Ристовски се изјасни за случувањата на 27 април

Голманот на РК Вардар и поранешен репрезентативен чувар на мрежата Борко Ристовски се појави на денешното рочиште за судењето за случајот „Организатори на 27 април“.

Пад од 5,5% на продажбата на пиво во Германија

Пад од 5,5% во продажбата на пиво е регистриран во Германија минатата година како резултат на продолженото затворање на пиварници, барови и ресторани поради пандемијата на коронавирус, според официјалните податоци, цитирани од АП.

Женската селекција на Македонија поради ковид-19 не патува во Рига

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија нема да игра на квалификацискиот „балон“ во Рига, откако во редовите на тимот се појавија два позитивни случаи на ковид-19.

Бил и Вестбрук со шест поени за четири секунди „украдоа“ победа од Бруклин

Вашингтон Визардс на публиката ѝ приредија едни од највозбудливите последни секунди во историјата на НБА. Бруклин на само осум секунди пред крајот имаа пет поена