Хибридни колектори за вода и струја во „Мајски цвет“ во Карпош

Во тек е поставувањето на првите хибридни колектори на јавен објект во надлежност на локалната самоуправа. Имено, Општина Карпош ги поставува овие модули на кровната

Професионалните војници ќе можат да продолжат да работат како пожарникари

Професионалните војници со навршени 45 години добиваат нова можност својата кариера да ја продолжат како пожарникари во против-пожарните единици низ земјата, информираше денеска државниот секретар

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 11 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 11 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 252 лица сомнителни и потврдени

Продолжува хаосот во Брисел, приведени 500 демонстранти

Ограничувањата наметнати за борба против коронавирусот се премногу за граѓаните на Брисел. Тие повторно излегоа на улиците да протестираат и да бараат олабавување на мерките.

Два земјотреса забележани во западна Турција

Два земјотреса утрово ја погодија западна Турција, близу брегот на Егејското Море, пишува Анадолија. На веб-страницата на Агенцијата за управување со катастрови и вонредни состојби,