Лестер со 3 гола во мрежата понижен на домашен терен од Арсенал (ВИДЕО)

Во 26 коло од англиската Премиер Лига, Лестер на домашен терен со 3 гола во својата мрежа беше поразен од Арсенал, кој иако потценет, успеа максимално да издоминира во текот на сите 90 минути.

(ФОТО) Мерцедес откри детали за новиот болид, но не и спонзорите

Најдоминантниот тим во Формула 1 во моментов, Мерцедес, пред официјалното откривање на својот нов болид, малку го „пецнаа“ интересот на публиката. На својот Твитер профил

Жил Симон ќе паузира додека не биде „ментално“ подобар

Коронавирусот предизвукува тениските турнири да се одвиваат по специфични услови ширум светот. Ваквите промени имаат значително влијание врз сите спортисти. Еден од нив е Жил

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 30 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 30 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 256 лица сомнителни и потврдени

Орбан ја прими кинеската вакцина бидејќи најмногу ѝ верува

Унгарскиот премиер, Виктор Орбан ја прими вакцината развиена од страна на кинеската „Синофарм“. Во Унгарија исто така се забрзува и програмата за имунизација на населението

126 санкционирани возачи во Центар: 19 без возачка, 14 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.02.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на Центар изречени се