Заврши третата сезона на проектот „Ги запознаваме ретките болести“

Нови 28. ретки дијагнози, осветлени бројни објекти и локации, ретка песна, трета ретка поштенска марка, бројни насмевки, нови статии на македонската Википедија, обоени дланки и

269 санкционирани возачи во Скопје, 78 за брзо возење, 26 без возачка

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.02.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на град Скопје

Подем на нов сој во Њујорк поотпорен на некои вакцини

Американски научници од Медицинскиот факултет на Универзитетот Колумбија објавија дека во Њујорк се шири новиот вид на коронавирус што има малку сличност со повеќе преносливата мутација откриена во Јужна Африка, пренесува Ројтерс.

Српска докторка од Врање е ангажирана во рехабилитацијата на Шумахер

На почетокот од 2021 година државната телевизија на Србија објави интервју со Милена Тасиќ, докторка која работи со францускиот хирург на третмани со матични клетки.