И НИКОЛА ГРУЕВСКИ ИМ ЈА ЧЕСТИТАШЕ ПОБЕДАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ

Македонската фудбалска репрезентација направи сензација, совладувајќи ја големата Германија со 1-2, во склоп на квалификациите за Светското првенство кое ќе се одржи во 2022 година.

АНГЕЛОВСКИ: ОВАА ПОБЕДА Е ЗА МОЈАТА СОПРУГА КОЈА БОЛЕДУВА ОД КОРОНАВИРУС

Македонија слави, солзи радосници се лијат ширум целата земја, падна големата Германија! Најзаслужен за ваквиот подвиг е селекторот Игор Ангеловски, кој буквално ја прероди македонската

ФУДБАЛЕРИТЕ СЛАВАТ, ВО СОБЛЕКУВАЛНАТА СЕ ПЕЕ „ИЗЛЕЗИ МОМЧЕ ПРАВО НА ТЕРАСА“!

Македонската фудбалска репрезентација направи сензација, совладувајќи ја големата Германија со 1-2, во склоп на квалификациите за Светското првенство кое ќе се одржи во 2022 година.

ЧЕТИРИКРАТНИОТ СВЕТСКИ ПРВАК НА КОЛЕНА, МАКЕДОНИЈА СЛАВИ ВО ДУИЗБУРГ!

Македонската фудбалска репрезентација направи сензација, совладувајќи ја големата Германија со 1-2, во склоп на квалификациите за Светското првенство кое ќе се одржи во 2022 година.

МАКЕДОНИЈА ПОВЕДЕ ВО ДУИЗБУРГ – ПАНДЕВ ЈА „СТРЕСЕ“ ГЕРМАНИЈА! (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Македонија го заврши првото полувреме подобро од најдобрите соништа, бидејќи поведе во завршните минути кај Германија со 0-1. Најискусниот во редовите на „рисовите“,

1 2 3 138