ВИДЕО: ИНТЕР СО МАЧНИ 1-0 ДО ТРИ БОДОВИ ПРОТИВ АТАЛАНТА!

ВИДЕО: ИНТЕР СО МАЧНИ 1-0 ДО ТРИ БОДОВИ ПРОТИВ АТАЛАНТА!

Минимални 1-0 во дербито против Аталанта беа доволни за лидерот Интер да ја задржи бодовната предност пред Милан на врвот на табелата во италијанската Серија А.

Аталанта имаше три неверојатни шанси во првото полувреме, но Самир Хандановиќ уште еднаш блесна на голот на „Неразурите“ со вонсериска одбрана.h

Во второто полувреме, Интер стигна до предност со голот на Шкринјар во 54 минута, дефанзивецот на екипата од Милано најдобро се снајде во нападот, а потоа и Лукаку пропушти 100-процентна шанса за гол.

Интер е лидер со 62 бода пред Милан кој има 56, Јувентус има 52 на третото место, додека Аталанта со 49 бода е на 5 позиција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *