644 САНКЦИИ ЗА НЕНОСЕЊЕ МАСКА

644 САНКЦИИ ЗА НЕНОСЕЊЕ МАСКА

Во текот на изминатото деноноќие (08/09.03.2021) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 644 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *