СОНЧЕВО СО УМЕРЕНА ОБЛАЧНОСТ, НА ПЛАНИНИТЕ СЛАБ СНЕГ

СОНЧЕВО СО УМЕРЕНА ОБЛАЧНОСТ, НА ПЛАНИНИТЕ СЛАБ СНЕГ

Денес времето ќе биде сончево со умерена облачност, а на истокот значително облачно. Претежно на планините и на североистокот ќе има провејување на слаб снег, преку денот и на југозападот понекаде ќе има појава на слаб дожд. Ќе дува засилен, во источните делови и вдолж Повардарието силен северозападен ветер, повремено со брзина и над 60 км/час. Во Скопје температурата ќе достигне максимални 11 степени, додека најступено ќе биде во западните делови каде температурата ќе се искачи до максимални 2 степени.

Утре времето ќе биде умерено, попладне повремено значително облачно. Претежно на планините ќе провејува слаб снег. Ќе дува умерен северозападен ветер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *