ПОГБА Е „ЏОКЕРОТ“ НА ОЛЕ, ЈУНАЈТЕД ГО ИСФРЛИ МИЛАН ОД ЛЕ! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се радуваа на пласман во четвртфиналето на Лигата на Европа, откако го добија реваншот од осминафиналето со Милан (0-1). Еден момент

СЕНЗАЦИЈА КАКО ОД ЕПСКИТЕ КНИГИ: ДИНАМО СО ПРЕСВРТ ГО ИСФРЛИ ТОТЕНХЕМ! (ВИДЕО)

Со причина народот рекол „не се откажувај до последен момент“ или „надежта последна умира“. По негатива од 2 гола по првиот натпревар од осминафиналето во

ЕДЕН ГОЛ НЕ БЕШЕ ДОВОЛЕН ЗА ОЛИМПИЈАКОС, АРСЕНАЛ СЕ ПЛАСИРАШЕ ВО ЧЕТВРТФИНАЛЕТО!

Во реванш средбата од осминафиналето во Лигата на Европа, англиски Арсенал беше поразен од Олимпијакос на домашен терен со 0-1, но поради убедливата побади на

ЕМА: ВАКЦИНАТА НА АСТРАЗЕНЕКА Е БЕЗБЕДНА И ЕФИКАСНА

Претседателката на Европската медицинска агенција, Емер Кук, на попладневната прес-конференцијата изјави дека вакцината на АстраЗенека е безбедна и ефикасна. Резултатите добиено од научните сознанија од

ШПАНИЈА Е ЧЕТВРТАТА ЕВРОПСКА ЗЕМЈА КОЈА ЈА ЛЕГАЛИЗИРАШЕ ЕВТАНАЗИЈАТА

Откако нивните соседи од Португалија рекоа „не“ на евтаназијата, во Шпанија решија да гласаат во полза на донесување на предлог-законот за евтаназија. Шпанските пратеници со

1 2 3 5