ПМФЛ: ШКЕНДИЈА СО ШЕСТ ГОЛОВИ ГО ПРЕГАЗИ ВАРДАР ЗА КЛУПСКИ РЕКОРД!

Фудбалерите на Шкендија го добија дербито на 24. коло, откако со огромни 1-6 победија на националната арена „Тодор Проески“ против Вардар. Иако „црвено-црните“ поведоа, лидерот

НА ДЕНЕШЕН ДЕН Е РОДЕН ЧЕСТЕР БЕНИНГТОН, ФРОНТМЕНОТ НА ЛИНКИН ПАРК

Честер Чарлс Бенингтон (роден на 20 март 1976 година, Феникс, Аризона, САД – 20 јули 2017 година, Лос Анџелес, Калифорнија, САД-почина на 20 јули 2017) беше американски рок-музичар, текстописец, музичар и актер.

ШИЛЕГОВ: СО БРЗ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ДО ПОЧИСТА СРЕДИНА И ПОКВАЛИТЕТЕН ЖИВОТ ВО СКОПЈЕ

Град Скопје планира да се придружи на друштвото од успешни градови со БРТ коридори, со имплементација на две линии за брз автобуски транспорт – Линија

ВО КОВИД ЦЕНТРИТЕ ВО СКОПЈЕ ЗА 24 ЧАСА СЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ 83 ПАЦИЕНТИ

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 84 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 543 лица сомнителни и потврдени

1 2 3 5