РЕЗИЛ ЗА МАКЕДОНСКИОТ ФУДБАЛ: РАСИЗАМ ВО ПМФЛ (ВИДЕО)

РЕЗИЛ ЗА МАКЕДОНСКИОТ ФУДБАЛ: РАСИЗАМ ВО ПМФЛ (ВИДЕО)

Денес во единствениот натпревар од 24. коло на Првата макеоднска фудбалска лига се судрија силите на Борец и Пелистер. За жал, конечниот резултат и исходот на натпреварот не се важни во поглед на расизмот прикажан на трибините во Велес.

Стартот на овој дуел е она што луѓето ќе го паметат, а тоа е скандалот предизвикан надвор од теренот. Група домашни навивачи на недоличен начин со расистички звуци сакаа да го навредат гостинскиот фудбалер Нето, кој бараше слободен удар за Пелистер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *