ВИДЕО: МАКЕДОНИЈА СЕ ВРАТИ ОД 2-0, НО ХАЏИ ДОНЕСЕ РОМАНСКО СЛАВЈЕ

Фудбалерите на Романија славеа триумф од 3-2 (1-0) против Македонија, на првиот квалификациски дуел за пласман на Светското првенство. Романците ги казнија промашувањата, дојдоа до

МАКЕДОНИЈА ГЛАВНА АТРАКЦИЈА НА КВАЛИФИКАЦИИТЕ- ИГРАЧИТЕ СИ УДИРААТ ЗАУШКИ НА ТРЕНИНГ

Вечерва во терминот од 20 и 45 , македонската фудбалска репрезентација ќе се судри со Романија во борбата за бодови во првата средба од квалификациите

ПЕНДАРОВСКИ УЧЕСТВУВАШЕ НА КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА УПРАУВАЊЕ СО КРИЗИ

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на конференцијата  „Подобрен капацитет за превенција на несреќи и управување со кризи на локално ниво“ која се одржа во

ПОСЕБЕН СООБРАЌАЕН РЕЖИМ ДО САБОТА ПОРАДИ ПОСЕТАТА НА АДМИРАЛОТ БУРК

Од денеска до сабота (25, 26 и 27.03.2021) Министерството за внатрешни работи ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно

КОВАЧЕВСКИ: ПРИХОДИТЕ ВО БУЏЕТОТ ПОВИСОКИ ЗА 3,3% ВО ОДНОС НА ПРЕТКРИЗНИОТ ПЕРИОД

Буџетот е ликвиден и редовно ги сервисира сите потреби, пензиите дури и предверемно, додека наплатата на приходите од почетокот на годината до 22 март се

1 2 3 5