ЈУТА ЏЕЗ ГО УНИШТИ БРУКЛИН ВО ДЕРБИТО (ВИДЕО)

ЈУТА ЏЕЗ ГО УНИШТИ БРУКЛИН ВО ДЕРБИТО (ВИДЕО)

Убедливо најсилниот тим во НБА-лигата во моментот, Јута Џез, без никакви проблеми ги совладаа кошаркарите на Бруклин Нетс со 118:88 во дербито на вечерта. Важно да се напомене е што Нетс играа без Кајри Ирвинг, Џејмс Харден и Кевин Дурент, па тоа може да е голем дел за убедливата победа.

Најефикасен во редовите на Јута беше Донован Мичел со 27 поени, а кај Бруклин блескаше Ализ Џонсон со 23 поени и 15 скока за само 23. минути на паркетот.

НБА Резултати

Индијана – Детроит 116:111
Милвоки – Бостон 121:119
Торонто – Денвер 135:111
Чикаго – Кливленд 94:103
Хјустон – Шарлот 97:122
Минесота – Далас 108:128
Оклахома – Мемфис 107:116
Орландо – Феникс 112:111
Сан Антонио – ЛА Клиперс 101:134
Сакраменто – Атланта 110:108

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *