НЕ МУ ПРИЗНАА ЧИСТ ГОЛ, ПА РОНАЛДО БЕСЕН ЈА ФРЛИ ТРАКАТА И ЗАМИНА ОД ТЕРЕНОТ (ВИДЕО)

Селекцијата на Португалија има за што да жали по гостувањето во Белград и ремито со Србија од 2-2. Покрај испуштената двојна предност, на Кристијано Роналдо

УТРЕ ЗАПОЧНУВА МОТО ГП СЕЗОНАТА, БАЊАЈА ПОЧНУВА ОД ПОЛ-ПОЗИЦИЈА!

Во истиот викенд кога започнува новата Формула 1 сезона, истата должност отпочнува и за возачите во Мото ГП, кои денес ги завршија квалификациите, пред претстојната

ВАРДАР ПОБЕДНИК ВО ДЕРБИТО ПРОТИВ ЕУРОФАРМ ВО „ЈАНЕ САНДАНСКИ“

Ракометарите на двократниот европски шампион Вардар, на домашен паркет, во СЦ „Јане Сандански“ убедливо го совладаа својот најголем ривал и главен конкурент за титулата во домашната Суперлига, Еурофарм Пелистер, со резултат 35-27.

ШАРАПОВА ДИЗАЈНИРАШЕ МЕБЕЛ ВРЗ ОСНОВА НА НЕЈЗИНИТЕ ПАТУВАЊА

Некогашната најдобра тенисерка, Марија Шарапова заедно со канадската компанија „Роув консептс“, го направи своето дизајнерско деби. Таа ја подготви и претстави својата прва колекција мебел.

НОВ ЗЕЛАНД: ПЛАТЕНО РАБОТНО ОТСУСТВО ПРИ СПОНТАНИ АБОРТУСИ И МРТВОРОДЕНИ

Според новиот закон усвоен од парламентот, паровите во Нов Зеланд кои преживеале спонтан абортус или пак имале мртвороденче ќе можат да добијат платено работно отсуство.

1 2 3 5