БЕЛГИЈА И ХОЛАНДИЈА СЕ „РАСПУКАА“, ПОБЕДА И ЗА ХРВАТСКА! (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Белгија со огромни 7-0 (4-0) ја „прегази“ Белорусија и ги освои бодовите во третото квалификациско коло за пласман на Светското првенство. Предност донесе

ВЛАДАТА ГИ ДОСТАВИ ВО СОБРАНИЕ ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА ПОПИС

Владата на Република Македонија на денешната 59-та седница го утврди текстот на Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за попис на населението, домаќинствата и

ЗНМ СО ПОВИК ДО НОВИНАРИ И МЕДИУМСКИ РАБОТНИЦИ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ КОВИД 19

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) во координација со Министерството за здравство во наредните денови ќе

140 САНКЦИИ ЗА НЕПРОПИСНО ПРЕСТИГНУВАЊЕ НА ТЕРИТОРИЈАТА НА ЦЕЛА ДРЖАВА

Во текот на вчерашниот ден (29.03.2021) Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат

МЗ: БОЛНИЧКИТЕ КАПАЦИТЕТИ ЗА КОВИД ПАЦИЕНТИ СЕ ЗГОЛЕМЕНИ ЗА 50%

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, на утринската координација со директорите на ковид центрите и претседателот на Комисијата за зразни болести разговараа за  епидемиолошката состојба

1 2 3 6