МАКЕДОНИЈА ПОВЕДЕ ВО ДУИЗБУРГ – ПАНДЕВ ЈА „СТРЕСЕ“ ГЕРМАНИЈА! (ВИДЕО)

МАКЕДОНИЈА ПОВЕДЕ ВО ДУИЗБУРГ – ПАНДЕВ ЈА „СТРЕСЕ“ ГЕРМАНИЈА! (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Македонија го заврши првото полувреме подобро од најдобрите соништа, бидејќи поведе во завршните минути кај Германија со 0-1.

Најискусниот во редовите на „рисовите“, Горан Пандев со гол ја круниса добрата игра во финишот од полувремето, па по асистенција на Енис Барди стрела за предност во Германија.

  • Голот на Горан Пандев:

Иако гигантот имаше неколку шанси да поведе, не успеа во тоа, а лабавиот пристап кон дуелот со Македонија, барем досега ги чини заостанок од еден гол.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *