ИЛОН МАСК ЗА ЕДЕН ДЕН ЗАГУБИ СКОРО 4 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

Основачот на компаниите „Спејс-Екс“ и „Тесла“, Илон Маск за еден ден загуби речиси четири милијарди долари, покажува „Индексот на милијардери Блумберг“. Според податоците, богатството на

1 2 3 135