МАЈКРОСОФТ НА АРМИЈАТА ЌЕ И ПРОДАВА СУПЕР-ОЧИЛА, ДОГОВОРОТ ВРЕДИ 22 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ!

Американската армија го награди Мајкрософт со договор за производство на интегриран систем за визуелно зголемување (IVAS). Базиран на очилата на Мајкрософт HoloLens AR, IVAS ќе

ФАЈЗЕР: НАШАТА ВАКЦИНА Е 91% ЕФИКАСНА ПРОТИВ ЈУЖНОАФРИКАНСКИОТ СОЈ

Компаниите Фајзер и Бионтек денес објавија дека нивната вакцина против ковид 19 е скоро 91 процент ефикасна во спречување на коронавирус. Цитирајќи ажурирани податоци од

„ЏОНСОН И ЏОНСОН“ ПОВЛЕКУВА 15 МИЛИОНИ ДОЗИ ВАКЦИНИ ПОРАДИ ЧОВЕЧКА ГРЕШКА

Серија вакцини на „Џонсон и Џонсон“ кои се произведуваат во објект во Балтимор „не ги исполнуваа стандардите за квалитет“, се вели во соопштението на компанијата

УРНЕБЕСНО КОМИЧНО ВИДЕО ЗА ПОБЕДАТА НА МАКЕДОНИЈА НАД ГЕРМАНИЈА

Светот падна во транс откако македонската фудбалка репрезентација успеа немилосрдно да ја зграпчи победата од рацете на четирикратниот светски првак Германија, кој под импресии од

1 2 3 5